Pokaż wyszukiwarkę

Usługi

Usługi bytowe

W domu znajduje się 41 pokoi mieszkalnych, w tym 1 pokój czteroosobowy, 14 pokoi dwuosobowych, 18 pokoi jednoosobowych oraz 8 pokoi trzyosobowych z przepierzeniem. W pokojach znajdują się łazienki i toalety – przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje wyposażone są w niezbędne meble oraz przedmioty codziennego użytku. Każdy pokój mieszkalny wyposażony jest w elektroniczny system przywołujący personel opiekuńczy.

Zarówno Dom, jak i teren otaczający pozbawiony jest barier architektonicznych i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dom otoczony jest parkiem ze starodrzewem, z licznymi alejkami spacerowymi, i ławkami. Za parkiem znajduje się sad z drzewami owocowymi.Wszystko to można zobaczyć w Galerii zdjęć w albumie „NASZ DOM”.

Usługi opiekuńcze

Usługi wspomagające

Rehabilitacja

Nasi mieszkańcy korzystają z kompleksowej opieki rehabilitacyjnej, prowadzonej przez doświadczonego terapeutę. Rehabilitacja ma na celu utrzymanie lub przywrócenie utraconej sprawności. Do dyspozycji Mieszkańców są następujące urządzenia i zabiegi:

Terapia zajęciowa i organizacja czasu wolnego

Terapią zajęciową zajmuje się Dział socjalno – terapeutyczny. Terapeuta i pracownicy socjalni organizują mieszkańcom czas wolny poprzez terapię, imprezy, występy, spotkania okolicznościowe oraz wycieczki. Dzięki wypracowanym przez lata kontaktom współpracy, często odwiedzają nas dzieci z pobliskiego przedszkola, szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum. Z programami artystycznymi przyjeżdża młodzież z zaprzyjaźnionych szkół muzycznych, oraz parafii.