Pokaż wyszukiwarkę

Dom opieki

Dom Pomocy Społecznej – Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju” mieści się przy ulicy Matki Ewy 1. W starej, spokojnej dzielnicy Miechowice, na przedmieściach Bytomia. To tu właśnie 120 lat temu Ewa Tiele –Winckler – zwana później Matką Ewą rozpoczęła wielkie dzieło miłosierdzia dla ubogich i potrzebujących pomocy . Dziś jej wiekopomne dzieło kontynuowane jest przez nasz DPS, który choć prowadzony jest przez Parafię Ewangelicko – Augsburską, otwarty jest dla każdego, bez względu na wyznanie. Nasz wysoko wykwalifikowany personel dokłada wszelkich starań, aby każdy Senior czuł się zauważony, potrzebny, otoczony troskliwą opieką, a wszelkie jego potrzeby – na miarę możliwości Domu były zaspokojone.
Dom jest placówką ponadgminną działającą na podstawie Decyzji Wojewody Śląskiego nr PS/II/9013/2/07 z dnia 26 lutego 2008 r. i świadczy swoje usługi w oparciu o zlecenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Zgodnie z zezwoleniem standaryzacyjnym Dom „Ostoja Pokoju” oferuje 74 miejsca mieszkalne dla osób starszych, z czego kilka miejsc może funkcjonować jako miejsca bez skierowania (komercyjne).

Dla potrzeb bytowych, zdrowotnych i rekreacyjnych mieszkańców w budynku znajdują się: pokoje mieszkalne, pokój gościnny, gabinet lekarski, gabinet zabiegowy, sala rehabilitacji, sala terapii zajęciowej, sala muzykoterapii , pracownia Terapii Kulinarnej , biblioteka, kaplica , stołówka.
Opieka nad mieszkańcami sprawowana jest w sposób rzetelny, indywidualny, z zachowaniem intymności i godności mieszkańców.